Revolut promocje

REVOLUTVIP
Kod skopiowano - przejdź do strony!

Kod sprawdzony dnia 20.11.2024

Odbierz darmową kartę Revolut
oraz prezent za założenie konta

Platforma Revolut istnieje stosunkowo niedługo, bo od 2015 roku. Od tamtego czasu zdążyła zyskać sporą popularność wśród klientów w Polsce i Europie, a to za sprawą niedrogich przelewów krajowych i zagranicznych, które oferowane są za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Revolut regularnie poszerza swoją bazę klientów, którzy coraz chętniej wybierają ich usługi – w pierwszym kwartale 2019 roku było ich ponad 4 miliony.

revolut promocje

Założycielami startupu Revolut są dwaj Rosjanie – Nikołaj Storonski i Wład Jacenko. Zarejestrowali oni w Wielkiej Brytanii spółkę, która miała oferować aplikację służącą do wykonywania błyskawicznych przekazów pieniężnych. Od 2017 roku Revolut obsługuje także przelewy w polskich złotych. W 2018 roku doszło do przełomu w działalności tej firmy, w związku z uzyskaniem przez nią licencji na prowadzenia działalności bankowej na terenie UE. Dzięki tym sukcesom, wartość firmy wyceniano w 2018 roku na 1,7 miliarda USD.

Revolut promocja – bonus za polecenie znajomego

Oczywiście, startup tak szybko rozwijający się jak Revolut nie mógł obejść się bez promocji. Skorzystać może na niej każdy użytkownik aplikacji, który poleci znajomemu usługi tej platformy. Jeśli polecona osoba założy konto, przejdzie pomyślnie weryfikację i wpłaci na konto środki, wówczas osobie polecającej przyznane zostaną 33 PLN. Na promocji zyska także osoba polecona, która otrzyma taką samą sumę. Znajomych zaprasza się z sekcji Pulpit, w której znajduje się opcja Zaproś.

Darmowe konto Metal

Gdy już założysz konto w Revolut i masz trochę szczęścia to otrzymasz wiadomość w swojej aplikacji o możliwości zmiany statusu swojego konta do poziomu Metal. Zazwyczaj odbywa się to na początku użytkowania aplikacji, a okazja jest jednorazowa. Wystarczy, że zaprosisz 5 znajomych do założenia konta, a Twój status automatycznie stanie się metalowy. Wartość pakietu to 600 zł/ rok.

Usługi oferowane przez Revolut

Poza przelewami krajowymi i zagranicznymi, Revolut oferuje także szereg innych usług, na czele z obsługą kart pre-paid, wymianą walut, płatnościami peer-to-peer oraz kryptowalut. Brytyjska platforma umożliwia swoim klientom założenie subkont w różnych walutach, za pomocą których można zlecać przelewy zagraniczne i dokonywać płatności w różnych walutach zupełnie za darmo!

Jakie waluty w Revolut?

Jak już wspomniałem, Revolut daje swoim klientom dostęp do specjalnych subkont dostępnych w aż 24 różnych walutach, w tym również w polskich złotych. Poza naszą rodzimą walutą możemy także posiadać konta w dolarach amerykańskich, dolarach australijskich, dolarach kanadyjskich, dolarach nowozelandzkich, dolarach singapurskich, dolarach hongkońskich funtach brytyjskich, frankach szwajcarskich, dirhamach ZEA, dirhamach marokańskich, koronach czeskich, koronach duńskich, koronach norweskich, koronach szwedzkich, forintach węgierskich, szeklach izraelskich, jenach japońskich, rialach katarskich, lejach rumuńskich, batach tajlandzkich, lirach tureckich i randach RPA.

Kursy walut

Poza samymi subkontami, Revolut umożliwia dokonywanie płatności w aż 24 różnych walutach, w dodatku po kursach międzybankowych, które są z reguły bardziej korzystne niż to, co możemy uzyskać w kantorach. Należy jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się przeliczyć nasze środki na inne waluty w weekend, to będziemy musieli liczyć się z pobraniem od nas prowizji w wysokości 0,5 procenta. 

Inwestowanie z Revolut

Jedną z najciekawszych opcji dostępnych w Revolut jest możliwość inwestowania w spółki giełdowe. Co ciekawe, możemy inwestować nawet w ułamkowe części akcji poszczególnych firm, a wszystko odbywa się bez pobierania żadnych prowizji. 

Poza tym Revolut, o czym wspomniałem wcześniej, obsługuje również kryptowaluty i pozwala na obrót nimi. Wśród dostępnych kryptowal znajdziemy m. in. najpopularniejsze Bitcoiny, a także Litecoiny, Ethereum oraz Ripple. Możliwość handlu kryptowalutami trzeba najpierw odblokować przez zaproszenie trzech osób lub wykupienie płatnego dostępu do konta.

Revolut opinie – wady i zalety

Startup Storonskiego i Jacenki jest sam w sobie rewolucją w bankowości, dzięki takim opcjom jak:`

– darmowe przelewy krajowe i zagraniczne
możliwość posiadania subkont w 24 walutach
– przeliczanie 150 walut po kursie międzybankowym
– możliwość inwestowania w akcje i kryptowaluty, wraz z dostępem do narzędzi analitycznych

Największą zaletą tego fintechu jest jednak fakt, że wszystkie te możliwości dostępne są dla użytkowników z panelu świetnej aplikacji mobilnej. Do tego najprawdopodobniej już niedługo dostępne będą dodatkowe funkcje, a wśród nich m. in. możliwość brania błyskawicznych kredytów na bardzo atrakcyjnych warunkach. Czekamy więc na kolejne rewolucyjne inicjatywy Revolut!

Jak założyć konto?

Z Revolut można korzystać na kilka różnych sposobów. Naszym zdaniem najciekawszym z nich jest możliwość korzystania ze specjalnej „fizycznej” karty pre-paid VISA, którą można zasilić dowolną kwotą i płacić nią za zakupy i usługi w obcych walutach. By ją uzyskać należy najpierw się zarejestrować, co wiąże się m. in. z koniecznością przejścia weryfikacji oraz dokonania wpłaty w wysokości minimum 20 PLN.

Zakupy przez internet

Revolut umożliwia także korzystanie z kart wirtualnych, które są dostępne z panelu naszej aplikacji. Karty wirtualne, podobnie jak klasyczne „fizyczne” karty bankowe, posiadają przypisany im numer i datę ważności, a nawet specjalny numer zabezpieczający CVV. Co ciekawe, kartę wirtualną można dezaktywować w dowolnym momencie z panelu aplikacji, co na pewno jest korzystne ze względów bezpieczeństwa.

Jak zasilić konto Revolut?

Nasze konto w Revolut można zasilić za pomocą standardowej karty płatniczej wydanej nam przez bank. Poza tym możemy skorzystać także z klasycznego przelewu międzybankowego opartego na systemie ELIKSIR. Ostatnim sposobem na doładowanie konto jest Apple Pay, który na pewno przypadnie do gustu fanom firmy z Cuppertino.

Czy Revolut jest bankiem?

Mimo że Revolut uzyskało licencję Banku Litwy na prowadzenie działalności, jego właściciele w dalszym ciągu wolą stawiać się w zdecydowanej opozycji do instytucji finansowych tego typu. Zresztą firma funkcjonuje jako spółka Ltd. i podlega pod Financial Conduct Authority, czyli brytyjski odpowiednik Komisji Nadzoru FInansowego. W końcu Nikolaj Storonski, jeden ze wspomnianych wcześniej twórców  Revoult, postanowił założyć ten fintech po zapoznaniu się z kosztami jakie jego bank podliczył mu za przewalutowanie podczas jego podróży do USA. Za główny cel postawił sobie obniżenie opłat za płatności międzynarodowe oraz zwiększenie ich przejrzystości. Można śmiało stwierdzić, że wraz z Władem Jacenką udało im się osiągnąć te cele, a kolejne rewolucyjne pomysły już czekają na realizację. Tradycyjne banki mają się czego bać!